درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی

دانشجویان بین المللی که یک برنامه واجد شرایط کانادایی پس از متوسطه را تکمیل می کنند، ممکن است درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) را داشته باشند. PGWP اجازه می دهد تا شما را به کار برای هر کارفرما از انتخاب خود را در کانادا. شما می توانید در ادامه به استفاده از این تجربه کار حرفه ای برای کمک به شما با یک برنامه کاربردی برای اقامت دائم کانادا.

مرور کلی

کانادا مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) را به عنوان بخشی از تلاش های خود برای جذب دانشجویان بین المللی و حفظ آن ها به عنوان مهاجر ارائه می دهد. PGWP تا سه سال معتبر است (طول واقعی PGWP هر فرد بستگی به طول برنامه آموزشی کانادایی آنها دارد). PGWP یک مجوز کار باز است، که به فارغ التحصیلان بین المللی اجازه می دهد تا برای هر کارفرمای کانادایی بدون نیاز به پیشنهاد کار کار کنند. یکی از مزایای عمده PGWP این است که فارغ التحصیلان بین المللی را قادر می سازد تا تجربه کاری حرفه ای در کانادا را به دست آورید. چنین تجربه کاری زمانی مفید است که دارندگان PGWP به درخواست مهاجرت کانادا بروند. بسیاری از کانادا بیش از 100 برنامه های مختلف مهاجرت پاداش نامزدهایی که تحصیل کرده اند و /  یا در کانادا کار کرده اند.  به طور کلی، دارنده PGWP نیاز به بدست آوردن یک سال تجربه کاری حرفه ای در طبقه بندی شغلی ملی (NOC) کد 0، A، یا B و پس از آن واجد شرایط برای درخواست برای یک برنامه اقامت دائم کانادا خواهد بود.

آیا می توانم در خارج از کشور تحصیلی و هنوز هم واجد شرایط برای PGWP؟

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا دارای سیاست ویژه ای در زمان همه گیر کروناویروس است که به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا برنامه کانادایی خود را در حالی که در خارج از کشور زندگی می کنند تکمیل کنند و هنوز هم واجد شرایط برای به دست آوردن PGWP زمانی که آنها به کانادا نقل مکان می کنند. برای بهره مندی از این سیاست باید:

 • در یک موسسه آموزشی اختصاصی کانادا ثبت نام کنید. DLI ها کالج ها و دانشگاه هایی هستند که توسط دولت کانادا برای پذیرایی از دانشجویان بین المللی معتبر هستند.
 • برنامه ای را بین بهار 2020 و تابستان 2022 شروع کرده اید یا شروع می کنید، یا برنامه شما قبلاً در مارس 2020 در حال انجام بوده است.
 • یک مجوز تحصیلی، یا تاییدیه مجوز تحصیلی داشته باشید، یا قبل از شروع برنامه خود برای مجوز تحصیلی درخواست دهید و در نهایت تایید شوند.
 • تمام معیارهای دیگر PGWP را برآورده کند.
الزامات واجد شرایط بودن PGWP چه هستند؟

برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان بین المللی باید:

 • تحصیلات تکمیل شده در یک برنامه آموزشی آکادمیک، حرفه ای یا حرفه ای که حداقل هشت ماه طول می کشد در فهرست مؤسسه آموزشی واجد شرایط (DLI).
 • برنامه تحصیلی باید به مدرک، دیپلم یا گواهینامه منجر شود.
 • دارای وضعیت دانشجوی تمام وقت در کانادا در طول هر جلسه تحصیلی برنامه یا برنامه های تحصیلی که به عنوان بخشی از درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی آنها تکمیل شده است.

توجه: کانادا از این الزام در طول همه گیری ویروس کرونا برای برخی از دانشجویان بین المللی چشم پوشی کرده است. ممکن است معافیت ها برای کسانی اعمال شود که برنامه ای را بین بهار 2020 و پاییز 2021 شروع کرده اند یا شروع می کنند، یا کسانی که برنامه آنها قبلاً در مارس 2020 در حال انجام بوده است. علاوه بر این، ممکن است برای کسانی که در پایان تحصیلات خود مرخصی گرفته اند، استثنا اعمال شود.

دریافت رونوشت و نامه رسمی از DLI واجد شرایط که تأیید می کند متقاضی شرایط لازم برای تکمیل برنامه تحصیلی خود را دارد.

رونوشت و نامه رسمی باید در درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی گنجانده شود. فارغ التحصیل از:

 • یک مؤسسه عمومی دولتی، مانند
 • یک دانشگاه
 • یک دانشکده فنی یا حرفه ای
 • دانشگاه
 • CEGEP (در کبک)
 • یک مدرسه خصوصی پس از متوسطه (در کبک) که تحت قوانین مشابه مدارس دولتی در کبک فعالیت می کند.
 • یک مدرسه متوسطه یا دبیرستان خصوصی (در کبک) که برنامه های واجد شرایط 900 ساعت یا بیشتر را ارائه می دهد و منجر به صدور دیپلم حرفه ای (DEP) یا گواهی حرفه ای تخصصی (ASP) می شود. یا
 • مدرسه خصوصی کانادایی که می‌تواند طبق قوانین استانی مدرک اعطا کند (مثلاً مدرک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا) اما فقط در صورتی که دانش‌آموز در یک برنامه تحصیلی ثبت نام کرده باشد که منجر به دریافت مدرکی مطابق با مجوز استان شود.

توجه: فارغ التحصیلان برنامه های آموزش حرفه ای و حرفه ای در کبک باید معیارهای PGWP اضافی مشخص شده توسط IRCC بسته به نوع دیپلم صادر شده را داشته باشند.

چه مدت PGWP معتبر است؟

PGWP برای 8 ماه تا 3 سال بسته به دوره آموزشی داشجو معتبر است. طول واقعی بستگی به طول برنامه شما در DLI کانادا دارد. IRCC دستورالعمل های زیر را در وب سایت خود ارائه می دهد:

 • برنامه آموزشی تکمیل شده زیر 8 ماه، واجد شرایط برای PGWP نیست.
 • برنامه آموزشی تکمیل شده بین 8 ماه تا کمتر از 2 سال، PGWP برای همان طول برنامه تحصیلی شما معتبر خواهد بود (به عنوان معمول، یک برنامه 10 ماهه منجر به PGWP ده ماهه خواهد شد)
 • برنامه آموزشی تکمیل شده 2 سال یا بیشتر، PGWP به مدت 3 سال معتبر خواهد بود.
 • تکمیل بیش از یک برنامه آموزشی، شما ممکن است قادر به ترکیب برنامه های آموزشی کانادایی خود را برای دریافت PGWP تا زمانی که برنامه های واجد شرایط DLI و هر یک بیش از 8 ماه در مدت. طول کل PGWP با مدت زمان های بالا مطابقت خواهد داشت.
مهلت درخواست PGWP چیست؟

مهلت درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی ظرف 180 روز (شش ماه) از به دست آوردن رونوشت و نامه رسمی از DLI واجد شرایط تایید است که الزامات برای تکمیل برنامه تحصیلی برآورده شده است.

اگر قرار باشد مجوز تحصیلی قبل از آمدن علائم منقضی شود، نامزدها دو گزینه دارند:

 • برای اقامت بیشتر در کانادا برای سابقه بازدیدکننده درخواست کنید. یا
 • کانادا را ترک کنید و برای PGWP درخواست دهید

در هنگام درخواست، متقاضیان باید نشان دهند که یا مجوز تحصیل معتبر دارند، مجوز تحصیل را در دست دارند، یا بدون نیاز به اخذ مجوز تحصیل تحت بندهای ۱۸۸(۱)(a) و (ب) مقررات مهاجرت و حمایت از پناهندگان مجاز به تحصیل در کانادا بودند  .

اسناد پشتیبانی مورد نیاز برای یک برنامه PGWP چیست؟

در حالی که افسران برنامه ممکن است مدارک اضافی درخواست کنند، دو سند مهم مورد نیاز در زمان درخواست نامه ای هستند که تکمیل برنامه تحصیلی و یک رونوشت رسمی توسط DLI خود را تایید می کنند.

Menu