جدول زیر یک نمای کلی به روز از گزینه های مختلف مهاجرت به کانادا برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی در کانادا ارائه می دهد.

برنامه / رده آیا همسو با اکسپرس اینتری است؟ آیا پیشنهاد کار مورد نیاز است؟ اطلاعات اضافی
کلاس تجربه کانادایی بله خیر فارغ التحصیلان ممکن است پس از کار در کانادا در مجوز کار پس از فارغ التحصیلی واجد شرایط شوند. فارغ التحصیلان همچنین ممکن است امتیاز اضافی سیستم رتبه بندی جامع (CRS) برای اعتبار نامه کانادایی خود را به دست آوردن
برنامه کارگر ماهر فدرال بله خیر فارغ التحصیلان دارای اعتبارنامه کانادایی امتیاز بیشتری تحت عامل آموزش و پرورش دریافت می کنند. فارغ التحصیلان همچنین ممکن است امتیاز سیستم رتبه بندی جامع اضافی (CRS) برای اعتبارنامه کانادایی خود را به دست آوردن.
فدرال ماهر اصناف برنامه بله خیر فارغ التحصیلان همچنین ممکن است امتیاز سیستم رتبه بندی جامع اضافی (CRS) برای اعتبارنامه کانادایی خود را به دست آوردن.

پایلوت مهاجرت آتلانتیک (AIP)

برنامه تحصیلات تکمیلی بین المللی آتلانتیک (AIGP)

خیر بله فارغ التحصیلان موسسات پس از متوسطه در استان های آتلانتیک می توانند درخواست دهند. هیچ تجربه کاری مورد نیاز نیست. متقاضیان نیاز به دیپلم دو ساله پس از متوسطه از یک موسسه یادگیری با بودجه عمومی در منطقه آتلانتیک دارند. درخواست ها باید ظرف ۲۴ ماه پس از اخذ دیپلم ارائه شوند.
پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی خیر خیر فارغ التحصیلان واجد شرایط آموزش مقدماتی در داخل جامعه تعیین شده از معیارهای تجربه کاری برنامه معاف هستند.

آلبرتا

آلبرتا فرصت جریان

خیر بله دانشجویان بین المللی می توانند از جریان فرصت آلبرتا بهره مند شوند اگر آنها مطالعات خود را در یک موسسه تایید شده آلبرتا پس از متوسطه به پایان رسانده اند و در آلبرتا در مجوز کار پس از فارغ التحصیلی استخدام می شوند.

بریتیش کلمبیا

BC PNP مهارت مهاجرت : فارغ التحصیل بین المللی

خیر بله محدود به فارغ التحصیلان موسسات BC نیست، فارغ التحصیلان موسسات   در سراسر کانادا ممکن است اعمال شوند؛ رده تحت سیستم بیان بهره به نام SIRS عمل می کند؛ تحصیلات پس از متوسطه تکمیل شده در سال قبل از میلاد به ارزش 8 امتیاز SIRS است؛ تحصیلات پس از متوسطه در کانادا (خارج از پیش از میلاد) به ارزش ۶ امتیاز SIRS به پایان رسید.

بریتیش کلمبیا

BC PNP اکسپرس ورود: فارغ التحصیل بین المللی

بله بله محدود به فارغ التحصیلان موسسات BC نیست، فارغ التحصیلان موسسات   در سراسر کانادا ممکن است اعمال شوند؛ رده تحت سیستم بیان بهره به نام SIRS عمل می کند؛ تحصیلات پس از متوسطه تکمیل شده در سال قبل از میلاد به ارزش 8 امتیاز SIRS است؛ تحصیلات پس از متوسطه تکمیل شده در کانادا (خارج از پیش از میلاد) به ارزش ۶ امتیاز SIRS است.

بریتیش کلمبیا

BC PNP مهارت مهاجرت : بین المللی پس از تحصیلات تکمیلی

خیر خیر برای افرادی که مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری در علوم طبیعی، کاربردی یا بهداشتی را از یک مؤسسه پیش از میلاد دریافت کرده اند.

بریتیش کلمبیا

BC PNP اکسپرس ورود : بین المللی پس از فارغ التحصیل

بله خیر برای افرادی که مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری در علوم طبیعی، کاربردی یا بهداشتی را از یک مؤسسه پیش از میلاد دریافت کرده اند.

مانیتوبا

MPNP کارگر ماهر در مانیتوبا

خیر بله باید در موسسه ای در مانیتوبا شرکت کرده باشد (برنامه های زبانی کنار گذاشته می شوند)، به جز فارغ التحصیلان یک برنامه پس از متوسطه در استان دیگری که حداقل یک سال است برای کارفرمای مانیتوبا کار می کنند  .

مانیتوبا

جریان بین المللی آموزش و پرورش (IES) – مسیر اشتغال شغلی

خیر بله نامزد باید یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از یک کارفرمای واجد شرایط در مانیتوبا داشته باشد.

مانیتوبا

بین المللی آموزش و پرورش جریان — فارغ التحصیل مسیر کارآموزی

خیر خیر نامزدها باید ظرف ۳ سال گذشته دوره کارشناسی ارشد یا دکتری را در مانیتوبا به پایان رسانده باشند.

مانیتوبا

بین المللی آموزش و پرورش جریان — بین المللی دانش آموز پایلوت کارآفرین

خیر خیر نامزدها باید یک کسب و کار به عنوان یک مدیر ارشد به صورت روزانه از محل کسب و کار در مانیتوبا به مدت حداقل 6 ماه قبل از نامزدی در حالی که در مجوز کار موقت معتبر عمل می کنند.

نیوبرانزویک

NB اکسپرس اینتری

بله خیر دانش آموزان بین المللی که حداقل دو سال تحصیلی تحصیلی تمام وقت را در یک مدرسه متوسطه یا پس از متوسطه در نیوبرانزویک به پایان رسانده اند، امتیازی برای انطباق پذیری در شبکه نقطه ای مورد استفاده برای ارزیابی واجد شرایط بودن برای این جریان کسب خواهند کرد.

نیوبرانزویک

NB ماهر کارگر جریان

خیر بله دانش آموختگان دانشجویان بین المللی از یک موسسه پس از متوسطه در نیوبرانزویک با حداقل شش ماه تجربه کاری در این استان، از جمله تجربه کاری به دست آمده در حالی که به یک دانشجو امتیاز انطباق پذیری داده خواهد شد.

Newfoundland & Labrador

NLPNP رده تحصیلات تکمیلی بین المللی

خیر بله فارغ التحصیلان باید یک پیشنهاد شغلی یا شغلی از یک کارفرمای Newfoundland & Labrador داشته باشند، و باید درخواست کنند در حالی که هنوز حداقل ۶ ماه اعتبار در مجوز کار  پس از فارغ التحصیلی خود دارند؛  فارغ التحصیلان کالج ها یا دانشگاه های واجد شرایط با بودجه عمومی در سراسر کانادا ممکن است قادر به درخواست باشند.

Newfoundland & Labrador

NLPNP اکسپرس ورود کارگر ماهر

بله بله تجربه تحصیلی قبلی در Newfoundland & Labrador ارزش امتیاز اضافی نسبت به واجد شرایط بودن را دارد.

Newfoundland & Labrador

NLPNP بین المللی کارآفرین تحصیلات تکمیلی

خیر خیر برای فارغ التحصیلان دانشگاه مموریال یا کالج اقیانوس اطلس شمالی. باید شروع کرده اند و یا خرید یک کسب و کار محلی و حفظ عملیات به مدت حداقل یک سال

نوا اسکوشیا

NSNP کارگر ماهر جریان

خیر بله جریان کارگر ماهر به کارفرمایان کمک می کند تا کارگران خارجی را جذب کنند و به تازگی دانشجویان بین المللی را فارغ التحصیل کرده اند که مهارت هایشان در نوا اسکوشیا مورد نیاز است.

نوا اسکوشیا

NSNP نوا اسکوشیا تجربه :  اکسپرس اینتری

بله خیر نامزدها باید حداقل 12 ماه تمام وقت (یا مقدار برابر در پاره وقت) پرداخت تجربه کار ماهر در نوا اسکوشیا در سه سال قبل از درخواست ساخته شده است، فراهم کردن فرصت برای فارغ التحصیلان که به دست آوردن مجوز کار پس از فارغ التحصیلی پس  از تحصیل در کانادا  .

نوا اسکوشیا

NSNP بین المللی فارغ التحصیل کارآفرین جریان

خیر خیر باز به فارغ التحصیلان اخیر از موسسات نوا اسکوشیا پس از متوسطه که در حال حاضر آغاز شده و یا خریداری کسب و کار در استان؛ بر روی یک سیستم بیان بهره عمل می کند.

انتاریو

پیشنهاد کار کارفرمای انتاریو: جریان دانشجویی بین المللی

خیر بله فارغ التحصیلان مدرک تمام وقت یا برنامه دیپلم در یک کالج یا دانشگاه   کانادایی واجد شرایط با بودجه عمومی که حداقل ۲ سال طول دارد، یا یک برنامه گواهی پس از تحصیلات تکمیلی ۱ ساله که نیاز به مدرک قبلی به منظور واجد شرایط بودن دارد، ممکن است قادر به درخواست باشد؛باز به نامزدهای واجد شرایط که پیشنهاد کار خود را از طریق کارفرما قبل از روند صفحه نمایش تایید شده است.  انتظار می رود این جریان به طور متناوب باز و بسته شود.

انتاریو

OINP بین المللی کارشناسی ارشد جریان تحصیلات تکمیلی

خیر خیر فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد تمام وقت در یک دانشگاه واجد شرایط در انتاریو که حداقل ۱ سال طول دارد ممکن است واجد شرایط باشند. انتظار می رود این جریان به طور متناوب باز و بسته شود.

انتاریو

OINP دانشجوی بین المللی دکترا فارغ التحصیل جریان

خیر خیر متقاضیان باید حداقل دو سال تحصیل دکترا را در دانشگاهی در انتاریو به پایان رسانده اند. انتظار می رود این جریان به طور متناوب باز و بسته شود.

جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد PNP رده تاثیر کار: فارغ التحصیل بین المللی

خیر بله این جریان کارفرما محور به کارفرمایان جزیره پرنس ادوارد اجازه می دهد تا فارغ التحصیلان اخیر را از دانشگاه ها و کالج های به رسمیت شناخته شده PEI استخدام کنند. پیشنهاد کار باید در زمینه مطالعات باشد.

کبک

کلاس تجربه کبک (PEQ)

خیر خیر افراد واجد شرایط ممکن است در هر زمان از 6 ماه قبل از فارغ التحصیلی درخواست, تا 36 ماه پس از فارغ التحصیلی; باید توانایی را به زبان فرانسه ثابت کند.

کبک

برنامه کارگر ماهر کبک

خیر خیر آموزش عالی عامل قابل توجهی در شبکه نقاط است؛ تنها مطالعات تکمیل شده منجر به دیپلم در نظر گرفته می شود زمانی که برنامه های کاربردی برای انتخاب دائمی ارزیابی می شود.

ساسکاچوان

رده تجربه SINP برای دانش آموزان

خیر بله فارغ التحصیلان دارای گواهی، دیپلم، یا مدرک تحصیلی از یک موسسه آموزشی شناخته شده پس از متوسطه در ساسکاچوان ممکن است بتوانند درخواست کنند.

ساسکاچوان

SINP بین المللی فارغ التحصیل رده کارآفرین

خیر خیر نامزدها باید حداقل به مدت یک سال یک کسب و کار در ساسکاچوان فعالیت و مدیریت کنند و حداقل یک سوم حقوق صاحبان سهام را در یک کسب و کار واجد شرایط داشته باشند تا واجد شرایط نامزدی استانی برای اقامت دائم باشند.

برنامه های انتقالی یا پیش نیاز

دانشجویانی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، می توانند ابتدا در یک برنامه پیش نیاز یا مقدماتی شرکت کنند تا خود را برای شرایط برنامه اصلی تحصیلی خود آماده کنند. این برنامه انتقالی نامیده می شود. برنامه های انتقالی اغلب شکل یک دوره زبان را به خود می گیرند. در چنین برنامه مسیری، یک دانش آموز ممکن است با تکمیل یک دوره زبان، به جای شرکت در آزمون زبان شناخته شده، الزامات زبانی برنامه اصلی تحصیلی را برآورده کند. در حالی که برنامه های انتقالی فهمیده می شوند که شامل دو مرحله هستند، مرحله اول – برای مثال، دوره زبان – معمولاً به عنوان ‘برنامه انتقالی’ و مرحله دوم – به عنوان مثال، یک دوره دیپلم کالج یا لیسانس – به عنوان ‘برنامه اصلی تحصیلی’ گفته می شود.

انواع برنامه انتقالی

هنگامی که یک دانشجوی آینده نگر بین المللی دریافت نامه   پذیرش به یک موسسه یادگیری تعیین شده کانادا (DLI)، در برخی موارد این پیشنهاد مشروط به دانش آموز اثبات توانایی زبان خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی است. در این صورت، دانشجوی بین المللی می تواند ابتدا به عنوان یک برنامه انتقالی در یک دوره زبان شرکت کند، و پس از اتمام دوره زبان به برنامه اصلی تحصیلی منتقل شود. دو نوع برنامه انتقالی برای دوره های زبان وجود دارد:

  • استاندارد: یک دانش آموز در پایان دوره زبانی را با دید شرکت در آزمون زبان شناخته شده مانند IELTS یا TOEFL انجام می دهد. دوره زبان ممکن است شامل جلسات آماده سازی برای این آزمون ها باشد. این نوع برنامه به سادگی به عنوان یک برنامه انتقالی شناخته می شود.
  • پیوسته : برخی از موسسات دریافت کننده با مدارس زبان توافقاتی برای پذیرش دانش آموزانی دارند که دوره زبان را به پایان رسانده اند، بدون نیاز به نتایج آزمون به رسمیت شناخته شده. این نوع برنامه به عنوان یک برنامه انتقالی پیوسته شناخته می شود.

نامه پذیرش ممکن است مشروط به دانشجوی بین المللی تکمیل دوره ارتقاء تحصیلی باشد. این امر ممکن است در صورتی رخ دهد که دانش آموز دوره های پیش نیاز برنامه اصلی را به پایان نرسیده باشد، یا اینکه دوره متوسطه در کشور خود دانش آموز معادل دوره متوسطه کانادا تلقی نشده باشد. در این حالت، دانش آموز ممکن است یک دوره ارتقاء تحصیلی را به عنوان یک برنامه انتقالی ، قبل از انتقال به برنامه اصلی تحصیلی تکمیل کند.

بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها با مدارس زبان و موسسات دیگر توافقاتی دارند تا از انتقال هموار بین برنامه مسیر و برنامه اصلی تحصیلی اطمینان حاصل کنند. معمولاً یک برنامه انتقالی در موسسه ای متفاوت از برنامه اصلی تحصیلی گرفته می شود. گهگاه برنامه انتقالی و برنامه اصلی تحصیلی در همان DLI صورت می گیرد.

برنامه های انتقالی و مجوز تحصیلی

اگر برنامه انتقالی بیش از شش ماه طول داشته باشد، یک دانشجوی بالقوه بین المللی ملزم به درخواست مجوز تحصیلی کانادایی خواهد بود. اگر برنامه انتقالی کمتر از شش ماه طول داشته باشد، مجوز تحصیلی لازم نیست. در هر دو این شرایط، ویزای اقامت موقت (TRV)  و یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) به طور کلی هنوز  هم مورد نیاز است.

پس از اینکه دانش آموز برنامه انتقالی را با موفقیت به پایان رسانده است، ملزم به درخواست مجوز تحصیلی جدید برای برنامه اصلی تحصیلی است.

Menu